Grāmata laulātajiem Nikijs un Sīla Lī

Grāmata laulātajiem Nikijs un Sīla Lī
Info
Apraksts
Atsauksmes

sīkāk

Laul. G.

Apraksts

Laulība ir Dieva izveidotas attiecības, kurās vīrietis un sieviete atdod sevi viens otram radikālā absolūtā veidā. Tam vajadzētu būt mīlestības piedzīvojumam visa mūža garumā.

Fragments 

RUNĀŠANA

Sarunas svarīgums 

 

Roberts Lūiss Stīvensons (Robert Louis Stevenson) par laulību raksta: 

„Laulība ir viena gara saruna, kuru gluži kā šaha galdiņu „izrūto” strīdi. Divi cilvēki arvien vairāk un vairāk pielāgo savus uzskatus viens otram, un laika gaitā bez skaļām fanfarām viņi ievada viens otru jaunā domu pasaulē.”

Pirms dažiem gadiem mēs uz trīs dienām atstājām bērnus pie vecākiem, lai paši varētu pavadīt kādu laiku divatā mazā viesnīcā Skotijas augstienē. Mēs ļoti gaidījām šīs brīvdienas, arī tāpēc, ka mums būtu papildu iespēja parunāties. Mēs ieradāmies viesnīcā vakarā un pēc izkravāšanās devāmies lejā uz ēdamzāli.

Tā bija pilna ar citiem pāriem, no kuriem vairums izskatījās precējušies divdesmit piecus gadus vai vairāk. Taču, neskaitot troksni, ko radīja naži un dakšiņas, tur valdīja pilnīgs klusums. Mums tika ierādīts galdiņš pašā zāles vidū. Mēs sasēdāmies kopā, cik tuvu vien iespējams, un runājām čukstus, lai citi nedzirdētu. 

Mēs esam pārliecināti, ka, ja šie paši pāri ēstu kopā ar draugiem vai būtu viesībās kopā ar sev pilnīgi svešiem cilvēkiem, viņi nesēdētu tik klusi visu vakaru. Viņi censtos uzsākt sarunu. Daudzu vīru un sievu traģēdija ir tā, ka viņi neaptver, ka vislielākās pūles būtu jāpieliek tieši vienam priekš otra.

Protams, ja mēs neplānojam īpašu laiku, ko pavadīt divatā, tad satiekamies mūsu briesmīgākajos brīžos – vispirms no rīta, kad esam knapi pamodušies, un beigās vakarā, kad jūtamies pārguruši. Tā vietā, lai runātos, mēs skatāmies televizoru vai lasām avīzes. Sarunas, kas notiek tādā gaisotnē, nav nekas vairāk kā funkcionālu lūgumu izteikšana, kā, piemēram: „Lūdzu, vai tu varētu aiznest manu mēteli uz ķīmisko tīrītavu?” vai „Vai tu varētu nosūtīt šo?” vai apmaiņa ar faktiem: „Roberts dabūja paaugstinājumu darbā” vai „Sievietei pāri ielai piedzima bērniņš.” 

7,50 € ar nodokli

Pircēju atsauksmes

1 Atsauksme(s) publicēta (rakstīt atsauksmi)
super 5 Materiāla novērtējums zvaigznītēs
"laba, noderīga grāmata" krista - 04.11.2014.

Nesen Skatītās preces

Materiāls pievienots grozam
x

-------- vai --------